Zabiegi z laserem frakcyjnym: wskazania i przeciwwskazania

Laser frakcyjny jest narzędziem wszechstronnie wykorzystywanym w kosmetologii. Sprawdza się zarówno w zabiegach odmładzających ale i wtedy, gdy chcemy pozbyć się blizn lub przebarwień. Jak wygląda tego typu zabieg i kto może sobie na niego pozwolić? Odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Zabiegi z laserem frakcyjnym – na czym polegają?

Działanie lasera opiera się o zjawisko fototermolizy frakcyjnej. W dużym uproszczeniu, oznacza to, że światło emitowane przez urządzenie jest pochłaniane przez ludzkie tkanki. Woda w tkankach jest podgrzewana, a one same niszczone – te kontrolowane mikrouszkodzenia stanowią punkt wyjściowy do regeneracji, do której skóra zostaje pobudzona.

Wskazania do zabiegów z laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny znajduje zastosowanie w wielu zabiegach z zakresu kosmetologii. Mogą skorzystać z niego osoby, które borykają się z:
– Zmarszczkami,
– Bliznami po trądziku,
– Bliznami po operacjach,
– Rozstępami.

Dodatkowo, laser frakcyjny stanowi doskonały sposób na poprawę jędrności skóry. Ciekawostką jest, że laser frakcyjny coraz częściej jest wykorzystywany również w usuwaniu niechcianych tatuaży – posiada bowiem zdolność do wybijania pigmentu ze skóry.

Przeciwwskazania do zabiegów frakcyjnych

Nie każdy może skorzystać z zabiegów laserowych. Laser frakcyjny nie jest dedykowany osobom, które:
– Są w ciąży lub karmią piersią,
– Stosują preparaty z wit. A lub beta-karotenem,
– Chorują na nowotwór, cukrzycę, bielactwo lub łuszczycę,
– Posiadają rozrusznik serca,
– Przyjmują leki zmniejszające krzepliwość krwi.

Aby upewnić się, że zabieg z laserem frakcyjny będzie dla ciebie bezpieczny, skonsultuj się z kosmetologiem, który postawi szczegółową diagnozę.

Jak wygląda zabieg?

Wiele osób obawia się zabiegów z laserem, co wynika z niewiedzy o ich przebiegu. W zdecydowanej większości przypadków, procedura zabiegu jest bardzo podobna.
Skóra oczyszczona i przygotowana do zabiegu zostaje poddana działaniu lasera – długość trwania zabiegu zależy od rozmiaru pola zabiegowego. Po zabiegu, na skórę nakładana jest maść kojąca. Należy wiedzieć, że zabiegi z laserem nie należą do przyjemnych – bywają bolesne, zwykle nie mogą być znieczulane. Z drugiej strony, są bardzo skuteczne, a efekty polepszają się z każdą, kolejną wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że zwykle jeden zabieg nie wystarczy – laser frakcyjny najlepiej sprawdza się, gdy wykorzystywany jest w seriach zabiegów.

Zabiegi z laserem frakcyjnym rozwiązują wiele problemów kosmetologicznych. Mimo bolesności zabiegu, warto odważyć się i wypróbować tę metodę usuwania blizn i zmarszczek.

2019-02-19T13:35:42+00:0019 lutego , 2019|