Zabieg laserowy zamykający naczynka

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg cieszący się rosnącą popularnością. Często jest on jedynym sposobem na pozbycie się kłopotliwych zaczerwienień. Zatem, gdy kosmetyki i domowe metody pielęgnacji cery naczyniowej zawodzą, zawarto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i wyeliminować problem raz na zawsze.

Dlaczego naczynka pękają?

Pękające naczynka, zwane również pajączkami, to problem, z którym borykają się posiadacze cery naczyniowej. Charakteryzuje się ona dużą wrażliwością oraz słabymi naczynkami krwionośnymi, które wskutek czynników zewnętrznych (np. wysokiej lub bardzo niskiej temperatury) pękają. Krew wylewająca się z uszkodzonych naczyń przyczynia się do powstawania obrzęków i sporych zaczerwienień, a nawet zasinień.
Pajączki często powstają i z naszej winy – gdy wrażliwa cera nie jest traktowana delikatnie, np. wtedy, gdy zbyt mocno wycieramy ją ręcznikiem lub naciągamy. Do pielęgnacji cery naczyniowej należy używać wyłącznie bardzo delikatnych, dedykowanych jej produktów. Aby zapobiec powstawaniu pajączków, należy zrezygnować z ekspozycji skóry na skrajne temperatury – na przykład w saunie, czy w pełnym słońcu na plaży.

Gdy kosmetyki nie pomagają…

Zauważyłaś pajączki na twarzy, ale twoje kosmetyki nie dają sobie z nimi rady? To dobry czas, aby udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Czeka tam na ciebie zabieg, który w rewelacyjny sposób usuwa popękane naczynka. Laserowe usuwanie naczynek to metoda, która przywraca zdrowy wygląd skóry i tym samym – pewność siebie. Odtąd nie będziesz skazana na ukrywanie zaczerwienionej cery pod makijażem.

Na czym polega laserowe usuwanie naczynek?

Do zabiegu wykorzystywany jest laser o stosunkowo dużej mocy. Krew znajdująca się pod skórą absorbuje wiązkę światła lasera; wysoka temperatura powoduje z kolei silne obkurczenie danego naczynka. Doprowadza to do redukcji jego widoczności jako, że skrzepnięta krew jest bezpiecznie usuwana przez organizm.
Zabieg usuwania pękających naczynek nie jest bardzo bolesny – pacjent w trakcie jego wykonywania może odczuwać lekkie pieczenie. Odczucia w trakcie zabiegu są uzależnione od rozmiaru i ilości pękniętych naczynek.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Zabieg usuwania naczynek laserem powinny wykonać osoby, które zauważyły u siebie płytko osadzone, pęknięte naczynka. Wskazaniami do wykonania zabiegu laserowego są również: rumień, trądzik różowaty, jak również naczyniaki.
Warto dodać, że twarz nie jest jedynym obszarem, jaki może zostać poddany temu zabiegowi. Laserowe usuwanie naczynek sprawdzi się również na szyi, dekolcie, czy nogach.

Kto nie może zamykać naczynek laserowo?

Nie każdy może zdecydować się na laserowe usuwanie naczynek. Z zabiegu powinnaś zrezygnować, jeśli dotyczy cię choć jeden z następujących problemów:

  • Nowotwór,
  • Cukrzyca,
  • Epilepsja,
  • Uszkodzenia skóry w obszarze zabiegowym.

Z zabiegów laserowych powinny zrezygnować także kobiety ciężarne i w okresie karmienia piersią.

Postępowanie po zabiegu

Po laserowym usuwaniu naczynek, traktuj skórę z dużą troską. Unikaj drażniących kosmetyków z alkoholem, sztucznymi barwnikami i aromatami. Twarz zmywaj miękką, delikatną ściereczką. Do czasu regeneracji skóry, zaleca się rezygnację z mocnego makijażu.

Zabieg laserowego usuwania naczynek to propozycja dla tych, którzy mimo starannej pielęgnacji nie potrafią wyeliminować problemu pajączków samodzielnie. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu – jeśli więc pękające naczynka są twoim kłopotem, nie zastanawiaj się i jak najszybciej odwiedź klinikę medycyny estetycznej.

2019-01-14T11:41:48+00:0014 stycznia , 2019|