Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii

Ultradźwięki znajdują zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Ich wyjątkowa właściwość wnikania w głąb skóry pobudzają odnowę komórkową oraz usprawniają wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków. Czy wiesz, jakie zabiegi z ultradźwiękami warto wykonać podczas wizyty u kosmetologa?

Czym są ultradźwięki?

Ultradźwięki to nic innego, jak drgania mechaniczne o częstotliwości większej niż 20 kHz. Ze względu na swoje natężenie, nie są słyszalne dla ludzkiego ucha. Ultradźwięki wykorzystywane w kosmetyce cechują się częstotliwością fal na poziomie 1 MHz oraz 3 MHz. Im częstotliwość fal mniejsza, tym lepsza zdolność ultradźwięków do przenikania skóry.

Jak ultradźwięki działają na skórę?

Fale ultradźwiękowe wprawiają skórę w drgania, które działają pobudzająco na metabolizm komórek. Dzięki temu, skóra szybciej się regeneruje. Wskazaniami do zabiegów z ultradźwiękami są między innymi:
– Zmarszczki,
– Zanieczyszczona skóra,
– Blizny,
– Sińce pod oczami,
– Trądzik,
– Rozszerzone pory,
– Wiotkość cery.

Jak widać, ultradźwięki mogą zredukować bardzo wiele skórnych problemów, dotyczących rożnego typu cer. Wśród ultradźwiękowych zabiegów, każdy bez wątpienia znajdzie ten idealny dla siebie.

Wybrane zabiegi z ultradźwiękami

1. Peeling kawitacyjny
Polega na złuszczaniu skóry przy użyciu urządzenia emitującego ultradźwięki. Podczas zabiegu, kosmetolog nakłada na cerę właściwe kosmetyki, a następnie przesuwa głowicę urządzenia po skórze. Fale ultradźwiękowe powodują zarówno złuszczenie warstwy rogowej naskórka, jak i lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków. Peeling kawitacyjny polecany jest osobom borykającym się z trądzikiem, przebarwieniami, wągrami, ale również zmarszczkami i wiotkością cery. Dodatkowo, peeling kawitacyjny może być wykonywany na cerze suchej i zmęczonej.

2. Sonoforeza
To zabieg polegający na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry za pomocą urządzenia z głowicą emitującą ultradźwięki. W trakcie zabiegu, specjalista nakłada na twarz kosmetyk dobrany do typu cery, a następnie wykonuje masaż głowicą ultradźwiękową. Cenne komponenty wchłaniają się w skórę o wiele sprawniej, co pobudza ją do odnowy. Zabieg jest przyjemny i bezpieczny praktycznie dla każdego rodzaju cery. Zalety jonoforezy odczują przede wszystkim ci, którzy borykają się ze zwiotczałą cerą, trądzikiem, pękającymi naczynkami, przebarwieniami.

3. Liposukcja ultradźwiękowa
Potencjał ultradźwięków można wykorzystać nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy. Dowodem jest liposukcja (lipoliza) ultradźwiękowa – to nieinwazyjny sposób redukcji tkanki tłuszczowej z różnych rejonów ciała. Masaż głowicą ultradźwiękową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które następnie są bezpiecznie metabolizowane przez organizm. Liposukcję ultradźwiękową można stosować w dowolnych partiach ciała, w tym na udach, brzuchu, ramionach, czy tzw. podwójnym podbródku.

Przeciwwskazania do zabiegów ultradźwiękowych

Zabiegi z ultradźwiękami nie powinny być wykonywane u osób, które:
– Posiadają rozrusznik serca, implanty,
– Są w ciąży lub karmią piersią,
– Cierpią na choroby nowotworowe,
– Chorują na epilepsję,
– Chorują na cukrzycę,
– Cierpią na choroby lub podrażnienie skóry w polu zabiegowym.

Ultradźwięki są innowacyjnym sposobem dbania o urodę – zabiegi z ich wykorzystaniem są bezbolesne, a zarazem niezwykle skuteczne. O ile nie dotyczą cię przeciwwskazania, warto wypróbować atuty fal ultradźwiękowych na własnej skórze. Zdecydujesz się na któryś z powyższych zabiegów?

2019-02-15T08:38:58+00:0015 lutego , 2019|