Rodzaje peelingów chemicznych

Zima to najlepszy czas na wykonywanie peelingów chemicznych. Tego typu preparaty pomogą pozbyć się wielu problemów skórnych, w tym trądziku oraz przebarwień. Niemal każdy typ cery może pozwolić sobie na złuszczanie najwyższej jakości. Dowiedz się, jakie są rodzaje peelingów chemicznych by dobrać ten idealny dla siebie.

Peelingi chemiczne – działanie

Grupa preparatów nazywanych peelingami chemicznymi ma za zadanie przede wszystkim złuszczanie martwych komórek naskórka. Zabieg, w dużym uproszczeniu, polega na nałożeniu na skórę kwasu o zdolnościach penetrujących skórę, zależnych od jego rodzaju. Przez kilka dni po zabiegu, naskórek pacjenta złuszcza się, odsłaniając nową, piękną skórę.
Ze względu na właściwości peelingów chemicznych, zaleca się stosować je w okresie jesienno-zimowym, gdy nasłonecznienie jest najmniejsze. Nawet i wtedy, lekarz-kosmetolog zaleci ochronę poddanej zabiegowi skóry, za pomocą kremów z filtrem.

Rodzaje peelingów chemicznych

Poniżej prezentujemy przykładowe rodzaje peelingów chemicznych, które spotkasz w gabinecie medycyny estetycznej. Dobór konkretnego preparatu następuje na podstawie wywiadu z kosmetologiem, który określi, jakie potrzeby ma twoja skóra i który z kwasów okaże się dla niej najbardziej bezpieczny i skuteczny.

1. Peeling typu yellow peel

Preparat na bazie kwasu glikolowego, salicylowego, rezorcyny i witaminy C, kwasu retinowego, fitowego, kojowego oraz azelainowego nie tylko skutecznie złuszcza, ale też odżywia skórę. Yellow peel polecany jest w przypadku przebarwień, drobnych zmarszczek oraz nadmiernego przetłuszczania się skóry. Jego zaletą jest delikatność – skóra nie łuszczy się po nim intensywnie.

2. Peeling kwasem glikolowym

Najczęściej dostępne stężenia kwasu glikolowego to 20 oraz 35%. Jego funkcją jest usuwanie niemal wyłącznie warstwy rogowej naskórka, zaś efektem jest świetlista, rozjaśniona cera. Peeling kwasem glikolowym ma również właściwości oczyszczające.

3. Peeling kwasem pirogronowym

W zależności od dobranego stężenia, kwas pirogronowy zagwarantuje ci lekkie lub głębokie złuszczenie.

4. Peeling kwasem migdałowym

Dedykowany cerze naczyniowej oraz wrażliwej – ma działanie odżywcze, rozjaśniające oraz odmładzające. Skutecznie zwalcza przebarwienia, wygładza i dodaje skórze zdrowego kolorytu.

Kto powinien zrezygnować z kwasów?

Przeciwwskazaniami do zabiegów z kwasami są m. in. infekcje skórne, leczenie retinoidami, ciemne zabarwienie skóry oraz planowany wyjazd w rejon bardzo nasłoneczniony.

Peelingi chemiczne to prosty sposób na przywrócenie blasku i pozbycie się skórnych niedoskonałości. Skorzystasz z zabiegu z kwasami? A może poznałeś już zalety ich działania?

2019-01-25T08:33:34+00:0028 stycznia , 2019|