Osocze bogatopłytkowe w zabiegach odmładzających

Czy słyszałaś już o wampirzym liftingu? Tak nazywamy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to prawdziwy hit ostatnich lat. Dzięki niemu, w nieinwazyjny i naturalny sposób możesz pozbyć się zmarszczek i przywrócić skórze jędrność. Jak wygląda zabieg i kto w szczególności powinien się na niego zdecydować?

Młodość zaklęta w osoczu

Czym jest tajemnicze osocze bogatopłytkowe? Jest to nic innego, jak preparat krwiopochodny – osocze odwirowane z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta. W osoczu znajduje się bardzo wiele, korzystnych substancji regenerujących, w tych tym o potencjale wzrostowym. Jak sama nazwa wskazuje, osocze bogatopłytkowe zawiera wiele płytek krwi, które mają świetne właściwości odbudowujące.

Na czym polega zabieg wampirzego liftingu?

Choć w jego nazwie pojawia się „lifting”, nie ma z klasycznym zabiegiem tego typu nic wspólnego. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest niemal bezbolesne i nie wymaga od pacjenta dłuższej rekonwalescencji. Procedura polega na podaniu zastrzykiem pobranego wcześniej osocza w miejsca, które wymagają odmłodzenia. Zabieg można wykonać w obrębie skóry twarzy, szyi i dekoltu; znajduje jednak zastosowanie również w trychologii (jako czynnik pobudzający wzrost włosa), czy leczeniu blizn i rozstępów (stymulując skórę do syntezy kolagenu).

Osocze zamiast botoksu

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym to bezpieczna alternatywa dla wstrzykiwania toksyny botulinowej, na którą nie każdy reaguje poprawnie. Osocze pobrane bezpośrednio od pacjenta jest doskonale przyswajane przez organizm, co praktycznie niweluje ryzyko powstania skutków ubocznych. To również idealny wybór dla osób, które w pielęgnacji skóry stawiają na totalną naturalność – w końcu preparat aktywny pochodzi w tym wypadku z naszego, własnego organizmu. Trudno o bardziej ekologiczny i bezpieczny „kosmetyk”.

Ile krwi pobiera lekarz i jakie są skutki uboczne?

Wystarczy 8 ml krwi, aby przeprowadzić zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Następnie, zabieg zostaje przeprowadzony podobnie, jak w przypadku mezoterapii – osocze oddzielone od krwi zostaje wstrzykiwane pod skórę. Zabieg nie należy do bolesnych, a jedynym skutkami ubocznymi pozostają drobne strupki po wkłuciach igły lub miejscowe zaczerwienienia.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Osocze bogatopłytkowe, dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym, sprawdzi się w bardzo wielu, kosmetologicznych kłopotach. Warto wypróbować ów zabieg w następujących sytuacjach:
– W razie występowania zmarszczek,
– Przy utracie jędrności skóry,
– W celu zmniejszenia przebarwień i dodania skórze zdrowego kolorytu,
– W celu pobudzenia włosów do wzrostu,
– W przypadku występowania blizn i rozstępów.

Osocze niemal natychmiastowo stymuluje skórę do auto-regeneracji – można więc powiedzieć, że zabieg działa tak, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Pierwsze efekty będą zauważalne zaledwie kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Kto musi zrezygnować z zabiegu?

Nie każdy może skorzystać z potencjału osocza. Zabieg nie jest polecany osobom cierpiącym na choroby krwi, przyjmującym leki antykoagulacyjne, jak również kobietom ciężarnym oraz karmiącym. W innych wypadkach, wampirzy lifting jest zabiegiem bezpiecznym, a po jego wykonaniu można w praktyce wrócić do swoich codziennych aktywności.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny i szybki, gwarantując jednocześnie błyskawiczne efekty. To doskonały zamiennik inwazyjnych zabiegów, które za jego sprawą zdają się już odchodzić do lamusa. Zdecydujesz się na wykonanie wampirzego liftingu?

2019-01-14T11:47:39+00:0017 stycznia , 2019|