fbpx

Osocze bogatopłytkowe i jego wykorzystanie w kosmetyce

Zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego zwany jest także wampirzym liftingiem. To nowatorska metoda odmładzania skóry, która przynosi rewelacyjne efekty. Jeśli zależy ci na szybkim, a zarazem naturalnym rezultacie, zdecydowanie powinnaś poznać atuty substancji, jaką jest osocze. Jak wygląda zabieg wampirzego liftingu i komu w szczególności jest polecany?

Czym jest osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, pozyskiwany od pacjenta poddającego się zabiegowi. Zawiera zwiększoną ilość płytek krwi, dzięki czemu wykazuje doskonałe właściwości regeneracyjne i odmładzające. Zaletą osocza bogatopłytkowego jest również i to, że jako preparat pochodzący z organizmu pacjenta jest przez niego bardzo dobrze tolerowany.

Jak wygląda wampirzy lifting?

Zabieg estetyczny z wykorzystaniem osocza zwany jest wampirzym liftingiem. Za tą nieco demoniczną nazwą kryje się prosta procedura, polegająca na ostrzykiwaniu twarzy wcześniej pozyskanym osoczem. Nie jest to zabieg chirurgiczny – po jego wykonaniu, pacjent szybko wraca do codziennych aktywności. Zabieg może zostać przeprowadzony zgodnie z zasadami mezoterapii lub wolumetrii, a czas jego trwania zwykle nie przekracza 1 godziny.

Kto powinien zdecydować się na wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe to cudowna substancja, która wykazuje działanie regenerujące i odmładzające. Zabieg stanowi alternatywę dla toksyny botulinowej, która nie przez każdego jest dobrze tolerowana. Wampirzy lifting to zatem sposób na zmniejszenie zmarszczek, dodanie skórze jędrności i młodzieńczego kolorytu.
Osocze stosowane jest także w zabiegach zapobiegających wypadaniu włosów. Dowiedziono, że ostrzykiwanie osoczem skóry głowy regeneruje cebulki, co może zatrzymać proces łysienia.
Dzięki osoczu bogatopłytkowemu, można poprawić wygląd innych partii ciała, które narażone są na działanie mijającego czasu (np. dłonie, szyja czy dekolt).
W niektórych przypadkach, osocze może zostać wykorzystane do regeneracji uszkodzonych mięśni oraz ścięgien.

Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania do zabiegu

Na zabieg wampirzego liftingu nie mogą decydować się pacjenci przyjmujący leki antykoagulacyjne. Należy unikać go także w razie chorób krwi i nowotworów. Bezwzględne przeciwwskazania to również ciąża i okres karmienia piersią.
Jeśli do zabiegu nie zachodzą żadne przeciwwskazania, nie musisz martwić się o skutki uboczne. Wampirzy lifting u osób zdrowych jest całkowicie bezpieczny.

Efekty wampirzego liftingu

Wampirzy lifting niejako zmusza komórki do podziału, co skutkuje m. in. stymulacją fibroblastów do produkcji kolagenu – białka młodości. Najlepsze efekty zauważalne są już po kilku tygodniach i utrzymują się przez ok. pół roku.

Wampirzy lifting to zabieg, który pomoże ci odmłodzić skórę, ale i zahamować wypadanie włosów. Ta stosunkowo prosta i bezpieczna procedura cieszy się dobrą sławą przede wszystkim dzięki szybkim, a zarazem naturalnym efektom. Już dziś skonsultuj się z kosmetologiem w celu umówienia terminu konsultacji przed zabiegiem z osoczem.

2019-06-06T08:30:26+00:0013 maja , 2019|