fbpx

Na czym polega karboksyterapia?

Dwutlenek węgla jest wykorzystywany w medycynie od setek lat. Jego lecznicze właściwości doprowadziły do wynalezienia karboksyterapii – zabiegu odmładzającego cieszącego się dużą popularnością. Na czym polega i kto może go wykonać? Dowiedz się, jak przebiega ten zabieg i jakie efekty gwarantuje.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg o średniej inwazyjności polegający na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla podskórnie, za pomocą niewielkiej igły. CO2 przenika do tkanek, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesów regeneracyjnych w skórze.

Karboksyterapia od dawna była stosowana w celach medycznych; do dziś okazuje się pomocna w leczeniu niewydolności żylnej, owrzodzeń czy łuszczycy. Zalety dwutlenku węgla zostały zauważone również w branży kosmetologicznej. CO2 pozwala na skuteczną walkę wieloma niedoskonałościami, będącymi częstymi przyczynami kompleksów.

Karboksyterapia – sposób na piękną, młodą skórę

Gaz wstrzykiwany podskórnie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie mikrokrążenia. Dzięki temu, komórki skóry stają się lepiej odżywione, czego efektem jest lepsze leczenie stanów zapalnych, zniwelowanie przebarwień i ujędrnienie skóry. Dodatkowo, karboksyterapia pobudza skórę do syntezy kolagenu, co pozwala jej wpływać na zmniejszenie zmarszczek i ulepszenie jędrności skóry.

Jakie są efekty uboczne zabiegu?

Podczas karboksyterapii pacjent odczuwa to, co w trakcie zwykłego zastrzyku, a więc ból związany z ukłuciem i uczucie rozpierania. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie siniaki i obrzęki, ustępujące z reguły po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu karboksyterapii, skórę należy traktować delikatnie, używając delikatnych kosmetyków myjących, unikając makijażu oraz ekspozycji na promienie UV.

Karboksyterapia jako zabieg wyszczuplający

Udowodniono, że CO2 ma również zdolność do rozbijania komórek tłuszczowych. Dzięki temu, karboksyterapia może pomóc pozbyć się tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic (np. z drugiego podbródka czy „poduszeczek” pod dolnymi powiekami). Dwutlenek węgla może być wstrzykiwany także w okolicę ud i pośladków wówczas, gdy chcesz pozbyć się kłopotliwego cellulitu.

Wskazania do wykonania karboksyterapii

Skuteczność karboksyterapii szacuje się na około 90-07%. To procedura, która pomoże pozbyć się wielu, kosmetologicznych problemów, w tym:

  • Cellulitu,
  • Zmarszczek,
  • Wiotkości skóry,
  • Blizn i przebarwień,
  • Trądziku.

Dodatkowo, karboksyterapia pozwoli rozbić komórki tłuszczowe pod oczami i w okolicach podbródka. Może być wykorzystywana w terapii leczenia łuszczycy i łysienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z karboksyterapii należy zrezygnować w ciąży i w okresie laktacji, w razie występowania nowotworów, aktywnych infekcji, niewydolności narządowych, zranień w okolicach pola zabiegowego oraz chorób skóry (np. grzybicy).

Karboksyterapia to szybki i mało bolesny zabieg, który pozwoli ci zatuszować efekty mijającego czasu, usunąć kłopotliwą tkankę tłuszczową i dodać skórze witalnego blasku. Już dziś skonsultuj się z naszym specjalistą i zapytaj o możliwość wykonania zabiegu z wykorzystaniem dwutlenku węgla.

2019-07-01T13:09:31+00:001 lipca , 2019|