fbpx

Metody zmniejszania widoczności rozstępów

Choć powstawanie rozstępów jest procesem całkowicie naturalnym, z pewnością nikt nie czuje się z nimi komfortowo. Rozstępy odbierają pewność siebie i sprawiają, że mniej chętnie pokazujemy się w typowo letnich ubraniach czy w bikini. Na szczęście, nawet w przypadku starych rozstępów, istnieją sposoby na poprawę wyglądu skóry.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy są ubytkami w głębokich warstwach skóry, powstającymi na skutek jej rozerwania. Włókna kolagenu i elastyny w skórze, narażone na silne rozciąganie pękają, skutkiem czego jest podłużna blizna.
Na rozstępy najczęściej narzekają kobiety w ciąży – pojawiają się one na brzuchu, wskutek jego szybkiego wzrostu. Problem ten dotyczy również osób, które gwałtownie zmieniły swoją wagę, nastolatków w okresie dojrzewania, ale również kulturystów, których masa mięśniowa gwałtownie rośnie.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Skóra dogłębnie nawilżona jest mniej podatna na powstawanie rozstępów. Jeśli jesteś w ciąży, czym prędzej powinnaś zaopatrzyć się w preparaty, które dodadzą jej elastyczności. Szukaj balsamów i kremów bogatych w oleje, krzem, cynk, witaminę E. Pamiętaj również, że dla dobrej kondycji skóry, konieczna jest również dobrze zbilansowana dieta.
Warto zaznaczyć, że skłonność do rozstępów często jest uwarunkowana genetycznie i wiele osób nie będzie mogło się przed nimi ustrzec. W takim wypadku, należy szybko udać się do gabinetu medycyny estetycznej – świeże rozstępy najłatwiej jest usunąć.

Metody usuwania rozstępów

Medycyna estetyczna spieszy z pomocą, proponując zabiegi, które znacznie zmniejszają widoczność rozstępów. Nawet, jeśli na twojej skórze goszczą wieloletnie rozstępy, warto udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednią metodę ich usunięcia. Do kosmetologa warto udać się jak najwcześniej, ponieważ leczeniu najłatwiej poddają się rozstępy w fazie zapalnej.
Oto przykładowe zabiegi przeciw rozstępom, z których możesz skorzystać w gabinecie medycynie estetycznej:

1. Peelingi chemiczne

Wysokoprocentowe, kosmetyczne kwasy w usuwaniu rozstępów sprawdzają się bardzo dobrze. Jednym z częściej wybieranych w tym celu preparatów jest kwas glikolowy. Dla optymalnego efektu, zabieg powinien być wykonywany w serii. Więcej o peelingach chemicznych

2. Mezoterapia igłowa

To zabieg, który pobudza skórę do regeneracji, poprzez wykonywanie w danym jej obszarze wielu mikro-nakłuć. Naturalne procesy gojenia doprowadzają do lepszego ukrwienia okolicy zabiegowej, ale i szybszej syntezy kolagenu, który jest niezbędny dla gładkiej i sprężystej skóry. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Więcej o mezoterapii igłowej

3. Fototerapia IPL

Zabiegi z wykorzystaniem światła IPL wykorzystują światło pulsacyjne, podgrzewające skórę do wysokiej temperatury, co pobudza ją do odbudowy. To jedna z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów, która przynosi rewelacyjne rezultaty po 4-5 zabiegach.

4. Osocze bogato płytkowe

Około 20-25 ml krwi pobranej od pacjenta zostaje poddane odwirowaniu, w celu odseparowania osocza. Ta substancja zawiera liczne związki wzrostowe, które regenerują uszkodzone tkanki. Następnie, osocze wstrzykiwane jest w rozstępy. Najlepsze efekty zabieg przynosi, stosowany na rozstępy w fazie zapalnej (świeże). Więcej o osoczu bogato płytkowym

5. Laser frakcyjny

Laser frakcyjny w naturalny sposób pobudza tkanki do regeneracji, nie oddziałując negatywnie na „zdrową skórę”. Efektem jest złuszczenie naskórka i pobudzenie skóry do syntezy elastyny oraz kolagenu. Już po jednym zabiegu laserem frakcyjnym, rozstępy ulegną znacznemu zmniejszeniu. Więcej o laserze frakcyjnym

Która z metod usuwania rozstępów najbardziej cię przekonuje? A może masz już doświadczenie w korzystaniu z tego typu zabiegów?

2019-01-08T13:50:21+00:008 stycznia , 2019|