Magia nici liftigujących. Kiedy warto je stosować?

Kto z nas nie chciałby zachować młodego wyglądu jak najdłużej? Jednocześnie, niewiele osób chce zdecydować się na inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej lub chirurgii, wymagające dłuższej rekonwalescencji. Na szczęście, kosmetologia oferuje szybsze i łatwiejsze rozwiązania. Jednym z nich są nici liftingujące – błyskawiczny sposób na poprawę jędrności cery.

Czym są nici liftingujące?

To metoda, która w medycynie estetycznej stosowana jest stosunkowo od niedawna. Nici liftingujące wykonane są z bezpiecznych, w stu procentach wchłanianych materiałów, a ich celem jest ujędrnienie cery, poprawa owalu twarzy, redukcja zmarszczek. To alternatywa dla tradycyjnego liftingu, który jest zabiegiem zdecydowanie bardziej skomplikowanym.
Nici liftingujące można zastosować zarówno na twarz, jak i szyję, dekolt, czy nawet inne partie ciała, takie jak pośladki. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie skóra wymaga odmłodzenia i ujędrnienia.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Jeśli nie zaistniały przeciwwskazania, zabieg liftingu nićmi jest całkowicie bezpieczny. Nie ma ryzyka, że nici pozostaną na stałe pod skórą – wraz z upływem czasu, całkowicie się wchłoną. Jeśli zabieg wykonywany jest przez fachowca, nie powinieneś mieć obaw co do bezpieczeństwa.

Kto może je wypróbować?

Wskazaniami do zabiegu z nićmi liftingującymi są m. in. zmarszczki, utrata owalu twarzy, szara i zmęczona cera, mała jędrność skóry.

Jak wygląda zabieg?

Po miejscowym znieczuleniu, podskórnie zostaje wbita igła owinięta specjalną nicią. Następnie, igła zostaje wyprowadzona spod skóry, zaś nić zostaje na miejscu. Nici są umieszczane w skórze równolegle do siebie tak, aby utworzyć coś na kształt rusztowania. Zabieg liftingu zazwyczaj trwa nie dłużej, niż 30 minut.

Efekty zabiegu

Rezultaty zabiegu z nićmi liftingującymi są widoczne od razu. Efekt optymalny zauważysz natomiast po około 2-3 tygodniach. Skóra staje się bardziej napięta, gładka, a po czasie – również świetlista i pełna energii. Efekt utrzymuje się do dwóch lat, po czym najlepiej jest powtórzyć zabieg. Warto dodać, że lifting nićmi jest mało inwazyjny, a w większości przypadków po jego wykonaniu pacjent może wrócić do codziennych aktywności.
Niepożądane efekty to zaczerwienienie, niewielkie obrzęki czy uczucie dyskomfortu, które minie w przeciągu kilku, do kilkunastu dni po wykonaniu zabiegu.

Jak dbać o skórę po liftingu?

Lekarz bez wątpienia zaleci stosowanie maści, które przyspieszą proces gojenia skóry. Dobrze jest wykonywać również masaże skóry, które pomogą niciom odpowiednio się ułożyć. Staraj się ograniczyć mimikę twarzy, gorące kąpiele i peelingi.

Przeciwwskazania do zabiegu

Na zabieg liftingu nićmi nie powinny decydować się kobiety w ciąży i karmiące, osoby z chorobami skóry, z niską krzepliwością krwi oraz padaczką. Należy wspomnieć, że zabiegu nie można wykonywać na skórze uszkodzonej (np. z bliznami i zrostami).

Nie zapominaj o pielęgnacji

Warto podkreślić, że żaden zabieg z zakresu medycyny estetycznej nie zatrzyma upływu czasu. Procesy starzeniowe w skórze będą zachodziły w mniejszym lub większym stopniu, dlatego nie można polegać jedynie na wykonanym liftingu. O skórę dbaj codziennie, używając dobrze dobranych, odmładzających preparatów. Na jej stan mają wpływ również dieta i aktywność fizyczna.

Nici liftingujące są idealnym wyborem dla tych osób, które nie chcą wykonywać inwazyjnych zabiegów odmładzających. W zaledwie kilka chwil pozwolą uzyskać efekt młodszej i jędrnej skóry, który utrzyma się nawet do kilku lat.

2019-03-15T14:08:12+00:0015 marca , 2019|