fbpx

Lipoliza iniekcyjna: skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej

Wiele osób szuka szybkiego sposobu na pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic. Nadmiar tłuszczu w obrębie bioder, brzucha czy ud może utrzymywać się nawet pomimo odpowiedniej diety oraz ćwiczeń. Z niektórych miejsc, takich jak np. podbródek, usunięcie tkanki tłuszczowej bez ingerencji specjalisty jest praktycznie niemożliwe. Z pomocą spieszy nieinwazyjna metoda – lipoliza iniekcyjna. Przedstawiamy, jak przebiega zabieg i jakie efekty gwarantuje.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjnego modelowania sylwetki, polegający na wprowadzeniu pod skórę zastrzyków z substancją powodującą rozbijanie komórek tłuszczowych. Rozpuszczone komórki są rozkładane przez procesy przemiany materii i bezpiecznie usuwane z organizmu.

Lipolizę można uznać za bezpieczniejszą i prostszą alternatywę liposukcji, która stanowi zabieg inwazyjny i wiążący się z dotkliwszymi odczuciami. Dzięki lipolizie pozbędziesz się kłopotliwej tkanki tłuszczowej bez ingerencji skalpela.

Jak wygląda zabieg lipolizy?

Lipoliza polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji, które ją rozbijają. Najczęściej stosowane preparaty to  fosfatydylocholina, deoksycholat, L-karnityna i krzemionka organiczna. Efektem zabiegu jest rozbijanie trójglicerydów i przyspieszenie metabolizmu tłuszczów.

Lipolizę powtarza się najczęściej 2-3 razy w kilkutygodniowych odstępach. Wszystko zależy jednak od stopnia otłuszczenia danej okolicy. Zdarza się, że dla uzyskania optymalnego efektu wystarczy tylko jeden zabieg.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania

Z zabiegu lipolizy mogą skorzystać osoby borykające się z nadwagą oraz te, które nie potrafią pozbyć się fałd czy „boczków” mimo prawidłowej masy ciała. Lipolizę można zastosować w okolicach ud, pośladków, brzucha, bioder. To sposób na usunięcie tłuszczu ze sfery kolan, pach, pleców czy podbródka.

Przeciwwskazania do wykonania lipolizy

Z lipolizy nie powinny korzystać kobiety ciężarne i karmiące, a także osoby chore na padaczkę i zaburzenia krzepnięcia krwi. Z zabiegu należy zrezygnować także w razie alergii na składniki aktywne preparatu rozbijającego tłuszcz.

Lipolizę odradza się także osobom chorobliwie otyłym. Należy pamiętać, że medyczne metody usuwania tłuszczu powinny być ostatecznością; w pierwszej kolejności należy zadbać o aktywność fizyczną i zdrową dietę. Lipoliza iniekcyjna nie może być zamiennikiem odchudzania!

Czy lipoliza boli?

Przed zabiegiem specjalista nakłada maść znieczulającą, która zmniejsza nieprzyjemne odczucia związane z wkłuwaniem igły. W trakcie lipolizy pacjent odczuwa niewielkie uczucie rozpierania i pieczenia. Dolegliwości jednak szybko ustępują, a  po zabiegu można powrócić do swoich codziennych zajęć. Po miejscu wkłucia może pozostać niewielkie zasinienie i zaczerwienienie, które ustępuje po kilku dniach.

 

Jeśli nie potrafisz pozbyć się tkanki tłuszczowej mimo wszelkich starań, zgłoś się do naszego gabinetu – w Nałęcz Clinic możesz liczyć na profesjonalny zabieg lipolizy iniekcyjnej w komfortowych warunkach.

2019-08-01T08:58:06+00:0010 sierpnia , 2019|