fbpx

Jak skutecznie zamknąć popękane naczynka?

Pękające naczynka są spowodowane czynnikami genetycznymi. Mogą pojawiać się na twarzy, ale i w innych partiach ciała już we wczesnym wieku młodzieńczym. Tzw. pajączki to nie tylko defekt estetyczny – czasem ich za ich usunięciem przemawiają również wskazania medyczne.

Skąd biorą się pękające naczynka?

Pękające naczynka powstają wskutek uwarunkowań genetycznych – często towarzyszą cienkiej i wrażliwej skórze, jak również wrodzonej skłonności do powstawania siniaków. Nazywane popularnie pajączkami zmiany to nic innego, jak niewielkie, podskórne wylewy krwi, które spowodowane są m. in. naciąganiem skóry, ekspozycją na promienie UV czy stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków.

Do innych przyczyn powstawania pajączków należy zaliczyć zmiany hormonalne (np. te występujące w ciąży), zaburzenia krążenia i niedobór witaminy C.

Pajączki – zwłaszcza, gdy jest ich wiele – mogą być powodem do kompleksów. Z pomocą spieszą rozwiązania medycyny estetycznej, która pozwala na całkowite usunięcie nieestetycznych zmian.

 Metody usuwania pękających naczynek

Jeśli chcesz pożegnać się z pajączkami, skorzystaj z jednej z metod ich trwałego usuwania. Do najpopularniejszych metod zamykania naczynek zalicza się:

  1. Elektrokoagulację. Zabieg wykonywany z wykorzystaniem prądu zmiennego, powodujący ścinanie się białek. Jego efektem jest eliminacja zmian skórnych, w tym także pajączków.
  2. Pulsujący laser barwnikowy. Zabieg polega na niszczeniu ścianek naczynia krwionośnego, którego pozostałości zostaną wchłonięte przez organizm. Laser nie pozostawia blizn i przebarwień, a jedynie drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.
  3. IPL, czyli intensywna wiązka światła. Zabieg dedykowany osobom o jasnej cerze. Wiązka światła wchodzi w reakcję z barwnikiem skóry – melaniną – rozjaśniając zmiany.

 Pękające naczynka – nie tyko na nogach

Pajączki mogą pojawić się praktycznie wszędzie – poza twarzą, często można zauważyć je na skórze dekoltu. Warto zwrócić szczególną uwagę na pękające naczynia na łydkach – mogą być one zwiastunem żylaków. Powstają głównie u pań, które dużo stoją lub chodzą lub są zwolennikami noszenia butów na wysokim obcasie.

Jeśli pajączków na nogach jest sporo, warto pomyśleć o zabiegu, który je usunie, aby zapobiec pogorszeniu sytuacji – procedura ta nazywa się skleroterapią. Pamiętaj, że żylaki to nie tylko problem wizualny; nieleczone mogą prowadzić do bardzo groźnych powikłań kardiologicznych.

Jak dbać o skórę naczyniową?

Niezwykle ważnym elementem zapobiegania powstawania pajączków jest pielęgnacja domowa. Stosuj wyłącznie produkty przeznaczone dla skóry naczyniowej, bogate m. in. w witaminę C, arnikę, witaminę PP. Te składnik działają uszczelniająco na drobne naczynia krwionośne, co zapobiegnie ich pękaniu.

Pamiętaj o tym, aby obchodzić się ze swoją skórą delikatnie. Nie rozciągaj jej i nie pocieraj, a do wytarcia twarzy stosuj delikatne ściereczki (np. muślinowe). Unikaj ekspozycji skóry na słońce i  pamiętaj o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV.

Pękające naczynka to problem, z którym nie musisz się godzić. Już dziś skontaktuj się z nami, a pomożemy ci w doborze zabiegu, który usunie nieestetyczne pajączki z dowolnej partii ciała.

 

Sprawdź nasze zabiegi na zamykanie naczynek: https://naleczclinic.pl/kosmetologia/zamykanie-naczynek/

2019-06-26T13:25:03+00:0018 czerwca , 2019|