Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej?

Skóra sucha wymaga odpowiedniej troski i dobrze dobranej pielęgnacji. Źle reaguje na wiele czynników zewnętrznych, przez co stale należy mieć na uwadze jej właściwą ochronę. Jakie produkty i zabiegi warto wybierać, aby suchą skórę utrzymywać w idealnym stanie? Sprawdź garść przydatnych porad.

Specyfika skóry suchej

Skóra sucha charakteryzuje się zmniejszonym płaszczem lipidowym, co naraża ją na liczne podrażnienia. Zmniejszona aktywność gruczołów łojowych powoduje przesuszenie, zaczerwienienie, a w niektórych przypadkach nawet bolesne spierzchnięcie cery.
Sucha skóra źle reaguje na umycie zwykłym mydłem, skrajne temperatury (a w szczególności mróz), niejednokrotnie jest również bardzo wrażliwa. Jeśli chcesz, by wyglądała dobrze, musisz z dużą dozą ostrożności dobierać wszystkie kosmetyki, jakimi ją traktujesz.

Skóra sucha starzeje się szybciej

Cienka, sucha skóra o zmniejszonym płaszczu lipidowym jest bardziej podatna na pierwsze oznaki mijającego czasu. Zmarszczki pojawiają się na niej wcześniej, podobnie jak utrata jędrności. Ten argument jeszcze bardziej zachęca do opracowania dobrego pielęgnacji skóry suchej.

Pielęgnacja skóry suchej w kilku krokach

W codziennej pielęgnacji skóry suchej, należy postawić na kilka, najważniejszych elementów:

1. Delikatne oczyszczanie – z użyciem mleczek, delikatnych żeli bez zawartości mydła;
2. Kremy nawilżające (również pod oczy), stosowane na dzień i na noc;
3. Serum nawilżające, np. z kwasem hialuronowym;
4. Złuszczanie za pomocą peelingów enzymatycznych, delikatniejszych od ziarnistych;
5. Stosowanie masek nawilżających.

Nawilżające składniki aktywne, jakie powinny interesować posiadaczy cer suchych to m. in.: miód, kwas hialuronowy, oleje i masła, ceramidy, aloes, algi. Warto stosować preparaty zawierające komponenty kojące, jak allantoina, pantenol, melisa.

Profesjonalne zabiegi dla skóry suchej

Na jakie zabiegi kosmetyczne mogą zdecydować się posiadacze cery suchej?

1. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego podskórnie dogłębnie odżywia i odmładza wymagającą skórę suchą. Po takim zabiegu, cera na dłużej utrzymuje nawilżenie i wygląda na znacznie bardziej wypoczętą.

2. Sonoforeza
To wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Sonoforeza poprawia metabolizm komórek, dzięki czemu te szybciej się regenerują.

3. Maski algowe dla cery suchej
Algi koją i nawilżają zmęczoną, suchą skórę. Nałożenie profesjonalnej maski pozwoli suchej cerze odzyskać blask i zdrowy wygląd.

Sucha skóra jest wymagająca, jednak odrobina samodyscypliny pozwoli utrzymać ją w ryzach. Masz własne metody na to, jak sprawić, by zawsze wyglądała na pełną blasku?

2019-01-25T09:14:09+00:007 lutego , 2019|