Depilacja laserowa – czy warto ją wykonać?

Laserowa depilacja staje się coraz popularniejszą metodą usuwania owłosienia. Korzystają z niej głównie kobiety, jednak nie brakuje i panów, którzy decydują się na tego rodzaju zabieg. Na co trzeba przygotować się przed jego wykonaniem? Czy każdy może sobie na niego pozwolić?

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja światłem IPL to skuteczna metoda trwałego usuwania owłosienia. Polega na tym, że światło jest pochłaniane przez barwnik włosa – melaninę – co doprowadza do jego degradacji. Już po kilku zabiegach można zauważyć, że włosków pojawia się o wiele mniej.

Kto powinien zdecydować się na tego typu zabieg?

Jeśli tradycyjne metody depilacji przysparzają ci problemu, a twoja skóra jest podatna na podrażnienia i wrastanie włosków, warto zainteresować się depilacją laserową. Zabieg może zmniejszyć owłosienie praktycznie na każdym miejscu ciała.

Przygotowanie do zabiegu

Po zakwalifikowaniu do zabiegu depilacji laserowej, pacjent powinien zaprzestać przyjmowania leków z retinoidami (do 6 miesięcy przed zabiegiem). Usuwania owłosienia należy zaprzestać miesiąc przed zabiegiem, jednak tuż przed nim, włosy należy ogolić maszynką. Na kilka tygodni przed zabiegiem, zaleca się rezygnację z opalania na słońcu i w solarium. Nie należy również stosować samoopalaczy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Na depilacje laserową nie powinny decydować się osoby, które:

  • Przyjmują leki światłouczulajace,
  • Cierpią na choroby nowotworowe,
  • Cierpią na infekcje skóry w obrębie pola zabiegowego,
  • Są w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Szczegółowy wywiad przeprowadzony przez kosmetologa pozwoli ustalić, czy wykonanie depilacji laserowej w twoi wypadku będzie stuprocentowo bezpieczne.

Efekty zabiegu

Jednorazowy zabieg nie wystarczy, by pozbyć się wszystkich włosów, ponieważ każdy z nich jest w innej fazie wzrostu. Aby uzyskać optymalne efekty, najczęściej zabieg depilacji powtarza się raz w miesiącu przez pół roku. Dla podtrzymania efektów, w następnym etapie należy odwiedzać kosmetologa raz na rok. Cena zabiegu uzależniona jest od obszaru poddawanego depilacji.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po depilacji, skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, kosmetyków z alkoholem, peelingów. Do 3 tygodni, nie należy również opalać wydepilowanej skóry.

Depilacja laserowa to najlepsza metoda trwałego usuwania owłosienia. Jeśli ciągłe golenie lub depilacja woskiem są ponad twoje siły, koniecznie wypróbuj ten zabieg.

2019-01-25T08:25:27+00:0025 stycznia , 2019|